Newsy
Wygrany sparing z Romintą


W swoim kolejnym spotkaniu sparingowym piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z ligowym rywalem - Romintą Gołdap 5:2 (1:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Wiktor Abramczyk, Marcin Spirydon, Mateusz Skonieczka (dwa) oraz Damian Glinka.

W 6. minucie mrągowianie przeprowadzili szybką akcję. Łukasz Kuśnierz podał piłkę do Piotra Wypniewskiego, ten od razu odegrał do Mateusza Skonieczki, napastnik "żółto-czarnych" oddał strzał, ale Kamil Wołos wybił futbolówkę na róg. Cztery minuty później na bramkę uderzali Skonieczka, Piotr Wypniewski i Sebastian Kowalski, ale przyjezdni za każdym razem zdołali wybić piłkę z linii bramkowej. W 17. minucie Wypniewski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, akcję na dalszym słupku strzałem głową zamknął Wiktor Abramczyk i umieścił futbolówkę w siatce. Do końca pierwszej części gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie groźnej sytuacji bramkowej.

 

 

W 44. minucie Skonieczka w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza, do odbitej piłki doszedł jeszcze Łukasz Kuśnierz, ale też trafił w Wołosa. W odpowiedzi szybką akcję przeprowadzili przyjezdni. Radosław Gulbierz zagrał z lewej strony boiska do nieobstawionego w polu karnym Marka Pachuckiego, a ten mocnym strzałem pokonał Michała Marcińczyka. W 50. minucie Wypniewski zagrał w tempo do Skonieczki, ten idealnie podał do Marcina Spirydona, który uderzeniem w dalszy róg umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę potem kolejna dobra akcja "żółto-czarnych". Tym razem Spirydon do Skonieczki, jednak jego mocny strzał został zablokowany przez obrońcę. W 55. minucie piłka na szóstym metrze spadła pod nogi Spirydona, po czym posłał ją wysoko nad poprzeczką. Siedem minut później Spirydon zagrał do Skonieczki, ten popędził z futbolówką kilkadziesiąt metrów, po czym strzałem z ostrego kąta umieścił ją w bramce. W 66. minucie Dawid Paszkowski precyzyjnym strzałem z 17 metrów z rzutu wolnego pokonał Marcińczyka. Ten sam zawodnik trzy minuty później groźnie uderzył zza "szesnastki", jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. W 74. minucie Kuśnierz podał do Skonieczki, a ten zdobył czwartego gola dla Mrągowii. Cztery minuty później Konrad Kowalewski zagrał w tempo do Spirydon, lecz ten przegrał pojedynek z Wołosem. Wynik meczu na 5:2 ustalił w 80. minucie Damian Glinka. Kowalski podał do obrońcy "żółto-czarnych", ten wpadł w pole karne i strzałem w bliższy róg umieścił futbolówkę w bramce.

 

Na prośbę zespołu gości zagrano dwa razy po 40 minut.

 

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk - 19. Dariusz Gołębiowski ŻK, 4. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 6. Damian Glinka - 15. Marcin Spirydon, 18. Tomasz Jaroszewski ŻK, 17. Piotr Wypniewski (65, 16. Konrad Kowalewski), 10. Łukasz Kuśnierz, 7. Sebastian Kowalski - 20. Mateusz Skonieczka.


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0