Zwycięstwo na koniec sparingów

W ostatnim sparingu przed ligą piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z MKS-em Korsze 4:1 (1:0), bramki dla "żółto-czarnych" zdobyli Mateusz Barszczewski, Konrad Rusiecki (dwie) oraz Rafał Kudlak.

Już w 4. minucie w sytuacji sam na sam z Dawidem Ziębą znalazł się Łukasz Kuśnierz, jednak golkiper gości obronił jego strzał. Chwilę potem z 20 metrów uderzył Rafał Kudlak, ale ponownie pewnie interweniował bramkarz z Korsz. W odpowiedzi zza pola karnego strzelał Krzysztof Piwiszkis i piłka minimalnie poleciała nad poprzeczką. W 22. minucie mrągowianie przeprowadzili szybką akcję, Sebastian Kowalski wypatrzył Kuśnierza, ten wpadł w "szesnastkę", jednak kolejny raz pewnie bronił Zięba. Pięć minut później futbolówka uderzona z rzutu wolnego z 17 metrów przez Piotra Wypniewskiego poleciała wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie kolejna świetna okazja Mrągowii. Kudlak ograł z lewej strony boiska dwóch rywali, wpadł w pole karne, podał do Kowalskiego, jednak ten z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. Ten sam zawodnik dziewięć minut później oddał mocny strzał na bramkę, ale po raz kolejny kapitalnie bronił Zięba. Golkiper rywali skapitulował w 42. minucie. Wypniewski podał w tempo do Mateusza Barszczewskiego, a ten strzałem w bliższy róg umieścił futbolówkę w bramce. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry dwie dobre okazje miał Kuśnierz, lecz za pierwszym razem uderzył tuż obok słupka, a za drugim razem skutecznie bronił Zięba.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie Patryk Jędrzejewski zagrał do niepilnowanego w "szestnastce" Piotra Sawickiego, który przelobował Michała Marcińczyka i doprowadził do remisu. Mrągowia odpowiedziała osiem minut później. Kowalski idealnie zagrał do Konrada Rusieckiego, najpierw jego strzał obronił Kamil Kotkowski, jednak przy dobitce nie miał już szans. W 57. minucie szybka akcja "żółto-czarnych" Marcin Spirydon zagrywa piłkę wzdłuż do Rusieckiego, który mocnym strzałem zdobywa gola. Dziesięć minut później Kuśnierz dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska, najwyżej wyskoczył Barszczewski, ale świetnie w bramce rywali spisał się Kotkowski. W 70. minucie padł czwarty gol dla mrągowian. Dariusz Gołębiowski wrzucił piłkę z prawej strony boiska w "szesnastkę", do góry podbił ją Rusiecki, doszedł do niej Kudlak i strzałem głową pokonał bramkarza. W końcówce jeszcze dwie dobre interwencje zaliczył Marcińczyk po mocnych strzałach Piotra Kozłowskiego i Piotra Trafarskiego.

Mrągowia: 26. Michał Marcińczyk - 3. Dariusz Gołębiowski (46, 16. Damian Glinka), 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 13. Rafał Kudlak - 15. Marcin Spirydon (63, 3. Dariusz Gołębiowski), 14. Tomasz Jaroszewski, 17. Piotr Wypniewski, 9. Mateusz Barszczewski (46, 10. Konrad Rusiecki), 7. Sebastian Kowalski (63, 9. Mateusz Barszczewski) - 2. Łukasz Kuśnierz.