Newsy
Zwycięstwo na koniec sparingów


W ostatnim sparingu przed ligą piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z MKS-em Korsze 4:1 (1:0), bramki dla "żółto-czarnych" zdobyli Mateusz Barszczewski, Konrad Rusiecki (dwie) oraz Rafał Kudlak.

Już w 4. minucie w sytuacji sam na sam z Dawidem Ziębą znalazł się Łukasz Kuśnierz, jednak golkiper gości obronił jego strzał. Chwilę potem z 20 metrów uderzył Rafał Kudlak, ale ponownie pewnie interweniował bramkarz z Korsz. W odpowiedzi zza pola karnego strzelał Krzysztof Piwiszkis i piłka minimalnie poleciała nad poprzeczką. W 22. minucie mrągowianie przeprowadzili szybką akcję, Sebastian Kowalski wypatrzył Kuśnierza, ten wpadł w "szesnastkę", jednak kolejny raz pewnie bronił Zięba. Pięć minut później futbolówka uderzona z rzutu wolnego z 17 metrów przez Piotra Wypniewskiego poleciała wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie kolejna świetna okazja Mrągowii. Kudlak ograł z lewej strony boiska dwóch rywali, wpadł w pole karne, podał do Kowalskiego, jednak ten z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. Ten sam zawodnik dziewięć minut później oddał mocny strzał na bramkę, ale po raz kolejny kapitalnie bronił Zięba. Golkiper rywali skapitulował w 42. minucie. Wypniewski podał w tempo do Mateusza Barszczewskiego, a ten strzałem w bliższy róg umieścił futbolówkę w bramce. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry dwie dobre okazje miał Kuśnierz, lecz za pierwszym razem uderzył tuż obok słupka, a za drugim razem skutecznie bronił Zięba.

 

 

Tuż po wznowieniu gry po przerwie Patryk Jędrzejewski zagrał do niepilnowanego w "szestnastce" Piotra Sawickiego, który przelobował Michała Marcińczyka i doprowadził do remisu. Mrągowia odpowiedziała osiem minut później. Kowalski idealnie zagrał do Konrada Rusieckiego, najpierw jego strzał obronił Kamil Kotkowski, jednak przy dobitce nie miał już szans. W 57. minucie szybka akcja "żółto-czarnych" Marcin Spirydon zagrywa piłkę wzdłuż do Rusieckiego, który mocnym strzałem zdobywa gola. Dziesięć minut później Kuśnierz dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska, najwyżej wyskoczył Barszczewski, ale świetnie w bramce rywali spisał się Kotkowski. W 70. minucie padł czwarty gol dla mrągowian. Dariusz Gołębiowski wrzucił piłkę z prawej strony boiska w "szesnastkę", do góry podbił ją Rusiecki, doszedł do niej Kudlak i strzałem głową pokonał bramkarza. W końcówce jeszcze dwie dobre interwencje zaliczył Marcińczyk po mocnych strzałach Piotra Kozłowskiego i Piotra Trafarskiego.

 

Mrągowia: 26. Michał Marcińczyk - 3. Dariusz Gołębiowski (46, 16. Damian Glinka), 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 13. Rafał Kudlak - 15. Marcin Spirydon (63, 3. Dariusz Gołębiowski), 14. Tomasz Jaroszewski, 17. Piotr Wypniewski, 9. Mateusz Barszczewski (46, 10. Konrad Rusiecki), 7. Sebastian Kowalski (63, 9. Mateusz Barszczewski) - 2. Łukasz Kuśnierz.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0