Newsy
Kudlak: Patrzymy pozytywnie w przyszłość


Po zwycięstwie 2:1 w Biskupcu z Tęczą rozmawialiśmy z obrońcą Mrągowii Mrągowo Rafałem Kudlakiem.

 

Jak podsumujesz mecz z Tęczą?
- Jestem zadowolony ze zdobycia trzech punktów. W pierwszej połowie byliśmy zespołem dominującym na boisku. Dość szybko zdobyliśmy bramkę, mecz ułożył się pod nasze dyktando. Graliśmy bardzo odpowiedzialnie w każdej formacji. Na początku drugiej części dołożyliśmy kolejnego gola i wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą. Niestety w nasze poczynania wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, co skutkowało stratą gola. Rywale w końcówce byli mocno zdeterminowani, żeby strzelić kolejną bramkę. Przeciwstawiliśmy się im. Duże brawa dla naszego bramkarza Marcina Marszałka, bo bardzo pomógł nam w tym spotkaniu. Trzeba wyciągnąć z tych ostatnich minut wnioski. Patrzymy jednak pozytywnie w przyszłość, w kolejnych meczach również chcemy wygrywać.

 

 

IV ligę dopiero poznajesz, jednak jesteś rzucany na głęboką wodę, bo na "stronie" rywalizujesz z wiodącymi zawodnikami w tych rozgrywkach.
- Już przed meczem wiem mniej więcej czego mogę się spodziewać po danym zawodniku. Na boisku realizuje założenia i wytyczne trenera. Dużo podpowiadają mi także koledzy z drużyny. Jestem skupiony na tym, co robię. Myślę, że wypadłem w tych dwóch meczach solidnie.

Do tej pory grałeś w piłce młodzieżowej. Jakie odczucia po przejściu do seniora?
- To przede wszystkim bardziej fizyczna gra. Trzeba dużo walczyć, nie można odstawiać nogi na boisku. Panuje zupełnie inna kultura gry. Wcześniej trenowałem z trzecioligowym Mazurem Ełk, więc jako takie obycie mam. Od zimy jestem w Mrągowii i bardzo cenię sobie ten ruch. To bardzo dobra drużyna, w której mogę się nauczyć wiele dobrego.

Debiutancki gol za Tobą. Czekamy na kolejne.
- Bardzo mnie cieszy dzisiejsze trafienie. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestanę, mimo że występuje w obronie. Wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenie - więc wierzę, że jeszcze nieraz pokonam bramkarzy rywali.

 

fot. mragowo24.info


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0