Newsy
Kudlak: Patrzymy pozytywnie w przyszłość


Po zwycięstwie 2:1 w Biskupcu z Tęczą rozmawialiśmy z obrońcą Mrągowii Mrągowo Rafałem Kudlakiem.

 

Jak podsumujesz mecz z Tęczą?
- Jestem zadowolony ze zdobycia trzech punktów. W pierwszej połowie byliśmy zespołem dominującym na boisku. Dość szybko zdobyliśmy bramkę, mecz ułożył się pod nasze dyktando. Graliśmy bardzo odpowiedzialnie w każdej formacji. Na początku drugiej części dołożyliśmy kolejnego gola i wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą. Niestety w nasze poczynania wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, co skutkowało stratą gola. Rywale w końcówce byli mocno zdeterminowani, żeby strzelić kolejną bramkę. Przeciwstawiliśmy się im. Duże brawa dla naszego bramkarza Marcina Marszałka, bo bardzo pomógł nam w tym spotkaniu. Trzeba wyciągnąć z tych ostatnich minut wnioski. Patrzymy jednak pozytywnie w przyszłość, w kolejnych meczach również chcemy wygrywać.

 

 

IV ligę dopiero poznajesz, jednak jesteś rzucany na głęboką wodę, bo na "stronie" rywalizujesz z wiodącymi zawodnikami w tych rozgrywkach.
- Już przed meczem wiem mniej więcej czego mogę się spodziewać po danym zawodniku. Na boisku realizuje założenia i wytyczne trenera. Dużo podpowiadają mi także koledzy z drużyny. Jestem skupiony na tym, co robię. Myślę, że wypadłem w tych dwóch meczach solidnie.

Do tej pory grałeś w piłce młodzieżowej. Jakie odczucia po przejściu do seniora?
- To przede wszystkim bardziej fizyczna gra. Trzeba dużo walczyć, nie można odstawiać nogi na boisku. Panuje zupełnie inna kultura gry. Wcześniej trenowałem z trzecioligowym Mazurem Ełk, więc jako takie obycie mam. Od zimy jestem w Mrągowii i bardzo cenię sobie ten ruch. To bardzo dobra drużyna, w której mogę się nauczyć wiele dobrego.

Debiutancki gol za Tobą. Czekamy na kolejne.
- Bardzo mnie cieszy dzisiejsze trafienie. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestanę, mimo że występuje w obronie. Wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenie - więc wierzę, że jeszcze nieraz pokonam bramkarzy rywali.

 

fot. mragowo24.info


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0