Newsy
Ta ostatnia minuta...


To nie była udana niedziela w wykonaniu piłkarzy Mrągowii Mrągowo. Po słabym meczu przegraliśmy z rezerwami Olimpii Elbląg 0:1 (0:0), a gola straciliśmy w ostatniej akcji meczu z rzutu karnego, katem okazał się Mariusz Bucio.

Spotkanie w Elblągu stało na bardzo niskim poziomie i przez silnie wiejący wiatr przez większość przypominało podwórkową kopaninę. W 6. minucie Sebastian Kowalski podał idealnie w tempo do Konrada Rusieckiego, a ten mając przed sobą tylko Adriana Prociwa strzelił wprost w niego. Cztery minuty później Łukasz Kuśnierz zagrał z lewej strony boiska w pole karne, do piłki doszedł Kamil Skrzęta, jednak uderzył daleko obok słupka. W 21. minucie Klaudiusz Krasa strzelił z rzutu wolnego z 17 metrów, piłka odbijała się w polu karnym od zawodników obu drużyn i w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Skrzęta wybijając ją na aut. W dalszej fazie pierwszej połowy na bramkę Olimpii strzelał jeszcze Kowalski, ale bardzo niecelnie.

 

 

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę na boisku osiągnęli gospodarze. W 50. minucie Klaudiusz Krasa kopnął piłkę z rzutu rożnego, ta przy silnie wiejącym wietrze leciała do bramki, ale pewnie interweniował Marcin Marszałek. Później trzykrotnie z rzutów wolnych na bramkę mrągowian strzelał Piotr Zaleski, ale Marszałek nie dał się pokonać. W międzyczasie strzelać próbowali Wiktor Perlejewski i Krasa, ale bardzo niecelnie. W 90. minucie Mariusz Bucio znalazł się sam w polu karnym, jednak przy próbie strzału przewrócił się i futbolówka opuściła boisko. W ostatniej akcji meczu błąd na 20 metrze popełnił Skrzęta, piłkę przejął Krasa, wpadł w "szesnastkę", a tam został sfaulowany przez Tomasza Jaroszewskiego i sędzia Mateusz Miłoszewski bez wahania wskazał na "jedenastkę". Do futbolówki poszedł Bucio i strzałem w środek bramki pokonał Marszałka.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek ŻK - 6. Damian Glinka, 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 69. Rafał Kudlak - 15. Marcin Spirydon (62, 2. Patryk Rosoliński), 3. Tomasz Jaroszewski, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 99. Konrad Rusiecki - 7. Sebastian Kowalski.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0