Newsy
Ta ostatnia minuta...


To nie była udana niedziela w wykonaniu piłkarzy Mrągowii Mrągowo. Po słabym meczu przegraliśmy z rezerwami Olimpii Elbląg 0:1 (0:0), a gola straciliśmy w ostatniej akcji meczu z rzutu karnego, katem okazał się Mariusz Bucio.

Spotkanie w Elblągu stało na bardzo niskim poziomie i przez silnie wiejący wiatr przez większość przypominało podwórkową kopaninę. W 6. minucie Sebastian Kowalski podał idealnie w tempo do Konrada Rusieckiego, a ten mając przed sobą tylko Adriana Prociwa strzelił wprost w niego. Cztery minuty później Łukasz Kuśnierz zagrał z lewej strony boiska w pole karne, do piłki doszedł Kamil Skrzęta, jednak uderzył daleko obok słupka. W 21. minucie Klaudiusz Krasa strzelił z rzutu wolnego z 17 metrów, piłka odbijała się w polu karnym od zawodników obu drużyn i w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Skrzęta wybijając ją na aut. W dalszej fazie pierwszej połowy na bramkę Olimpii strzelał jeszcze Kowalski, ale bardzo niecelnie.

 

 

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę na boisku osiągnęli gospodarze. W 50. minucie Klaudiusz Krasa kopnął piłkę z rzutu rożnego, ta przy silnie wiejącym wietrze leciała do bramki, ale pewnie interweniował Marcin Marszałek. Później trzykrotnie z rzutów wolnych na bramkę mrągowian strzelał Piotr Zaleski, ale Marszałek nie dał się pokonać. W międzyczasie strzelać próbowali Wiktor Perlejewski i Krasa, ale bardzo niecelnie. W 90. minucie Mariusz Bucio znalazł się sam w polu karnym, jednak przy próbie strzału przewrócił się i futbolówka opuściła boisko. W ostatniej akcji meczu błąd na 20 metrze popełnił Skrzęta, piłkę przejął Krasa, wpadł w "szesnastkę", a tam został sfaulowany przez Tomasza Jaroszewskiego i sędzia Mateusz Miłoszewski bez wahania wskazał na "jedenastkę". Do futbolówki poszedł Bucio i strzałem w środek bramki pokonał Marszałka.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek ŻK - 6. Damian Glinka, 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 69. Rafał Kudlak - 15. Marcin Spirydon (62, 2. Patryk Rosoliński), 3. Tomasz Jaroszewski, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 99. Konrad Rusiecki - 7. Sebastian Kowalski.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
59

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
47

3
GKS Wikielec
GKS Wikielec
43

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
43

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
37

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
36

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
32

8
MKS Korsze
MKS Korsze
31

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
30

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
28

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
27

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
21

13
Unia Susz
Unia Susz
18

14
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
9

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0