Ta ostatnia minuta...

To nie była udana niedziela w wykonaniu piłkarzy Mrągowii Mrągowo. Po słabym meczu przegraliśmy z rezerwami Olimpii Elbląg 0:1 (0:0), a gola straciliśmy w ostatniej akcji meczu z rzutu karnego, katem okazał się Mariusz Bucio.

Spotkanie w Elblągu stało na bardzo niskim poziomie i przez silnie wiejący wiatr przez większość przypominało podwórkową kopaninę. W 6. minucie Sebastian Kowalski podał idealnie w tempo do Konrada Rusieckiego, a ten mając przed sobą tylko Adriana Prociwa strzelił wprost w niego. Cztery minuty później Łukasz Kuśnierz zagrał z lewej strony boiska w pole karne, do piłki doszedł Kamil Skrzęta, jednak uderzył daleko obok słupka. W 21. minucie Klaudiusz Krasa strzelił z rzutu wolnego z 17 metrów, piłka odbijała się w polu karnym od zawodników obu drużyn i w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Skrzęta wybijając ją na aut. W dalszej fazie pierwszej połowy na bramkę Olimpii strzelał jeszcze Kowalski, ale bardzo niecelnie.

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę na boisku osiągnęli gospodarze. W 50. minucie Klaudiusz Krasa kopnął piłkę z rzutu rożnego, ta przy silnie wiejącym wietrze leciała do bramki, ale pewnie interweniował Marcin Marszałek. Później trzykrotnie z rzutów wolnych na bramkę mrągowian strzelał Piotr Zaleski, ale Marszałek nie dał się pokonać. W międzyczasie strzelać próbowali Wiktor Perlejewski i Krasa, ale bardzo niecelnie. W 90. minucie Mariusz Bucio znalazł się sam w polu karnym, jednak przy próbie strzału przewrócił się i futbolówka opuściła boisko. W ostatniej akcji meczu błąd na 20 metrze popełnił Skrzęta, piłkę przejął Krasa, wpadł w "szesnastkę", a tam został sfaulowany przez Tomasza Jaroszewskiego i sędzia Mateusz Miłoszewski bez wahania wskazał na "jedenastkę". Do futbolówki poszedł Bucio i strzałem w środek bramki pokonał Marszałka.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek ŻK - 6. Damian Glinka, 4. Robert Bumbul, 5. Łukasz Michałowski, 69. Rafał Kudlak - 15. Marcin Spirydon (62, 2. Patryk Rosoliński), 3. Tomasz Jaroszewski, 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 99. Konrad Rusiecki - 7. Sebastian Kowalski.