Zaczarowany Wikielec

Nie odczarowali boiska w Wikielcu piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" przegrali w meczu 22. kolejki IV ligi z miejscowym GKS-em 0:3 (0:0).

W pierwszej połowie na boisku dominowali zawodnicy gospodarzy. W 9. minucie świetną paradą popisał się Michał Marcińczyk po strzale głową z bliskiej odległości Łukasza Goździejewskiego. Trzy minuty później Piotr Kacper z sześciu metrów uderzył piłkę głową nad poprzeczką. W 29. minucie futbolówkę przez kilka metrów prowadził Mateusz Jajkowski, po czym zza "szesnastki" trafił w słupek. W kolejnej akcji Goździejewski uderzył zza pola karnego nad bramką. W 39. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Korzeniewski, ale źle trafił w piłkę i ta przeleciała obok bramki. Chwilę potem gospodarze przeprowadzili szybką kontrę. Futbolówka trafiła do Michała Jankowskiego, a ten z bliskiej odległości strzelił nad poprzeczką.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli mrągowianie. W 50. minucie Mateusz Skonieczka zagrał w tempo do Mateusza Barszczewskiego, a ten w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza rywali. Trzy minuty później Konrad Rusiecki dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, piłkę głową uderzył Sebastian Kowalski, ale ta przeleciała obok słupka. W 60. minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę. Korzeniewski dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, gdzie niepilnowany Goździejewski strzałem głową pokonał Marcińczyka. Sześć minut później w dogodnej sytuacji Michał Kwiatkowski uderzył tuż obok słupka. W 68. minucie fanatyczną interwencją po strzale z rzutu wolnego Łukasza Kuśnierza popisał się Jacek Malanowski. Siedem minut później Remigiusz Sobociński strzałem z rzutu wolnego z 17 metrów podwyższył prowadzenie GKS-u Wikielec. W odpowiedzi Kuśnierz z rzutu wolnego uderzył w boczną siatkę. W 83. minucie Kuśnierz idealnie zagrał do Marcina Spirydona, ten w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Malanowskiego. Dwie minuty przed końcem meczu błąd w środkowej strefie boiska popełnił Adrian Żukiewicz, piłkę przejął Marcin Karczewski, popędził z nią, po czym z 30 metrów pokonał Marcińczyka i ustalił wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy.

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk - 7. Sebastian Kowalski (78, 6. Damian Glinka ŻK), 3. Tomasz Jaroszewski, 5. Łukasz Michałowski, 99. Konrad Rusiecki - 14. Dariusz Gołębiowski (75, 2. Patryk Rosoliński), 4. Robert Bumbul (78, 9. Adrian Żukiewicz), 8. Kamil Skrzęta ŻK (71, 88. Piotr Wypniewski), 10. Łukasz Kuśnierz ŻK + ŻK = CZK 89', 11. Mateusz Barszczewski (78, 15. Marcin Spirydon) - 22. Mateusz Skonieczka.