Newsy
Zaczarowany Wikielec


Nie odczarowali boiska w Wikielcu piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" przegrali w meczu 22. kolejki IV ligi z miejscowym GKS-em 0:3 (0:0).

W pierwszej połowie na boisku dominowali zawodnicy gospodarzy. W 9. minucie świetną paradą popisał się Michał Marcińczyk po strzale głową z bliskiej odległości Łukasza Goździejewskiego. Trzy minuty później Piotr Kacper z sześciu metrów uderzył piłkę głową nad poprzeczką. W 29. minucie futbolówkę przez kilka metrów prowadził Mateusz Jajkowski, po czym zza "szesnastki" trafił w słupek. W kolejnej akcji Goździejewski uderzył zza pola karnego nad bramką. W 39. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Korzeniewski, ale źle trafił w piłkę i ta przeleciała obok bramki. Chwilę potem gospodarze przeprowadzili szybką kontrę. Futbolówka trafiła do Michała Jankowskiego, a ten z bliskiej odległości strzelił nad poprzeczką.

 

 

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli mrągowianie. W 50. minucie Mateusz Skonieczka zagrał w tempo do Mateusza Barszczewskiego, a ten w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza rywali. Trzy minuty później Konrad Rusiecki dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, piłkę głową uderzył Sebastian Kowalski, ale ta przeleciała obok słupka. W 60. minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę. Korzeniewski dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, gdzie niepilnowany Goździejewski strzałem głową pokonał Marcińczyka. Sześć minut później w dogodnej sytuacji Michał Kwiatkowski uderzył tuż obok słupka. W 68. minucie fanatyczną interwencją po strzale z rzutu wolnego Łukasza Kuśnierza popisał się Jacek Malanowski. Siedem minut później Remigiusz Sobociński strzałem z rzutu wolnego z 17 metrów podwyższył prowadzenie GKS-u Wikielec. W odpowiedzi Kuśnierz z rzutu wolnego uderzył w boczną siatkę. W 83. minucie Kuśnierz idealnie zagrał do Marcina Spirydona, ten w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Malanowskiego. Dwie minuty przed końcem meczu błąd w środkowej strefie boiska popełnił Adrian Żukiewicz, piłkę przejął Marcin Karczewski, popędził z nią, po czym z 30 metrów pokonał Marcińczyka i ustalił wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy.

 

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk - 7. Sebastian Kowalski (78, 6. Damian Glinka ŻK), 3. Tomasz Jaroszewski, 5. Łukasz Michałowski, 99. Konrad Rusiecki - 14. Dariusz Gołębiowski (75, 2. Patryk Rosoliński), 4. Robert Bumbul (78, 9. Adrian Żukiewicz), 8. Kamil Skrzęta ŻK (71, 88. Piotr Wypniewski), 10. Łukasz Kuśnierz ŻK + ŻK = CZK 89', 11. Mateusz Barszczewski (78, 15. Marcin Spirydon) - 22. Mateusz Skonieczka.

 

fot. infoilawa.pl


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0