Newsy
Trzy razy jeden w Korszach


W zaległym meczu 17. kolejki forBET IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo zremisowali na wyjeździe z MKS-em Korsze 1:1 (0:1). Gola dla "żółto-czarnych" zdobył Rafał Kudlak.

Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze. W 6. minucie Damian Glinka stracił piłkę na 30 metrze, przejął ją Michał Wołowik, wpadł w pole karne, po czym oddał strzał, ale dobrze interweniował Michał Marcińczyk. W odpowiedzi po zagraniu od Patryka Rosolińskiego nad bramką uderzył Sebastian Kowalski. W 10. minucie tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką strzelił z 30 metrów Mateusz Barszczewski. Pięć minut później indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Skonieczka. Minął kilku rywali, po czym w ostatniej chwili został zablokowany. Chwilę potem w sytuacji sam na sam z Marcińczykiem znalazł się Paweł Sawicki, jego mocne uderzenie z bliskiej odległości świetnie obronił golkiper "żółto-czarnych". W 19. minucie piłka uderzona z 30 metrów przez Rosolińskiego trafiła w poprzeczkę. Dwanaście minut później gospodarze mogli wykorzystać złe ustawienie piłkarzy Mrągowii i zdobyć gola. Po kombinacyjnej akcji Piotr Sawicki trafił w poprzeczkę. W 33. minucie kombinacyjna akcja "żółto-czarnych" została zakończona strzałem Rosolińskiego, jednak Dawid Zięba zdołał wybić futbolówkę na róg. W ostatniej akcji pierwszej części gry sędzia Kamil Żmijewski uznał, że Łukasz Michałowski faulował w "szesnastce" Piotra Sawickiego i wskazał na "wapno". Marcińczyka z jedenastu metrów pewnym strzałem pokonał Wołowik.

 

 

W drugiej połowie Mrągowia osiągnęła zdecydowaną przewagę na boisku, prowadziła grę, ale nie stwarzała sobie sytuacji do zdobycia gola. Gospodarze ograniczyli się do bronienia dostępu do własnej bramki i kontr, których ilość była znikoma. W 83. minucie Piotr Wypniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta trafiła do niepilnowanego Rafała Kudlaka, a ten umieścił ją w bramce i doprowadził do remisu. Sześć minut później Dariusz Gołębiowski dograł futbolówkę z prawej strony boiska, doszedł do niej Wypniewski i minimalnie strzelił głową nad bramką.

 

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk ŻK - 6. Damian Glinka, 8. Tomasz Jaroszewski ŻK, 5. Łukasz Michałowski ŻK, 18. Konrad Rusiecki (63, 15. Marcin Spirydon) - 14. Dariusz Gołębiowski, 7. Sebastian Kowalski ŻK, 10. Mateusz Barszczewski, 11. Piotr Wypniewski, 20. Patryk Rosoliński (73, 13. Rafał Kudlak) - 19. Mateusz Skonieczka.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
71

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
60

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
55

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
52

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
46

7
MKS Korsze
MKS Korsze
39

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

9
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
36

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
29

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
22

13
Unia Susz
Unia Susz
22

14
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
14

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
12

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0