Trzy razy jeden w Korszach

W zaległym meczu 17. kolejki forBET IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo zremisowali na wyjeździe z MKS-em Korsze 1:1 (0:1). Gola dla "żółto-czarnych" zdobył Rafał Kudlak.

Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze. W 6. minucie Damian Glinka stracił piłkę na 30 metrze, przejął ją Michał Wołowik, wpadł w pole karne, po czym oddał strzał, ale dobrze interweniował Michał Marcińczyk. W odpowiedzi po zagraniu od Patryka Rosolińskiego nad bramką uderzył Sebastian Kowalski. W 10. minucie tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką strzelił z 30 metrów Mateusz Barszczewski. Pięć minut później indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Skonieczka. Minął kilku rywali, po czym w ostatniej chwili został zablokowany. Chwilę potem w sytuacji sam na sam z Marcińczykiem znalazł się Paweł Sawicki, jego mocne uderzenie z bliskiej odległości świetnie obronił golkiper "żółto-czarnych". W 19. minucie piłka uderzona z 30 metrów przez Rosolińskiego trafiła w poprzeczkę. Dwanaście minut później gospodarze mogli wykorzystać złe ustawienie piłkarzy Mrągowii i zdobyć gola. Po kombinacyjnej akcji Piotr Sawicki trafił w poprzeczkę. W 33. minucie kombinacyjna akcja "żółto-czarnych" została zakończona strzałem Rosolińskiego, jednak Dawid Zięba zdołał wybić futbolówkę na róg. W ostatniej akcji pierwszej części gry sędzia Kamil Żmijewski uznał, że Łukasz Michałowski faulował w "szesnastce" Piotra Sawickiego i wskazał na "wapno". Marcińczyka z jedenastu metrów pewnym strzałem pokonał Wołowik.

W drugiej połowie Mrągowia osiągnęła zdecydowaną przewagę na boisku, prowadziła grę, ale nie stwarzała sobie sytuacji do zdobycia gola. Gospodarze ograniczyli się do bronienia dostępu do własnej bramki i kontr, których ilość była znikoma. W 83. minucie Piotr Wypniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta trafiła do niepilnowanego Rafała Kudlaka, a ten umieścił ją w bramce i doprowadził do remisu. Sześć minut później Dariusz Gołębiowski dograł futbolówkę z prawej strony boiska, doszedł do niej Wypniewski i minimalnie strzelił głową nad bramką.

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk ŻK - 6. Damian Glinka, 8. Tomasz Jaroszewski ŻK, 5. Łukasz Michałowski ŻK, 18. Konrad Rusiecki (63, 15. Marcin Spirydon) - 14. Dariusz Gołębiowski, 7. Sebastian Kowalski ŻK, 10. Mateusz Barszczewski, 11. Piotr Wypniewski, 20. Patryk Rosoliński (73, 13. Rafał Kudlak) - 19. Mateusz Skonieczka.