Newsy
Mrągowia wygrała z Unią


Mrągowia Mrągowo wygrała w meczu forBET IV ligi na własnym boisku z Unią Susz 3:0 (1:0), a na listę strzelców wpisali się Dariusz Gołębiowski, Mateusz Skonieczka i Łukasz Michałowski (z rzutu karnego).

Już w 1. minucie dobrą okazję wypracował sobie Patryk Rosoliński, jednak w ostatniej chwili został zablokowany. Trzy minuty później Kamil Skrzęta mocno uderzył z 30 metrów, Paweł Szafek odbił piłkę przed siebie, jednak żaden z mrągowskich zawodnik nie poszedł na dobitkę. W 10. minucie Skrzęta podał na wolne pole do Dariusza Gołębiowskiego, który pięknym strzałem z 30 metrów umieścił futbolówkę w bramce. Chwilę potem Konrad Rusiecki dośrodkował z rogu w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Skrzęta, lecz uderzył głową nad poprzeczką. W 15. minucie piłka po mocnym strzale Rusieckiego z 15 metrów poleciała tuż obok słupka. Dwie minuty później groźnie było pod bramką Mrągowii. Najpierw Michał Marcińczyk wybił futbolówkę na rzut rożny po mocnym strzale zza "szesnastki" Marcina Sawickiego. Następnie sparował piłkę na poprzeczkę po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego Mateusza Włodarczyka. Jedenaście minut później znów było niebezpiecznie pod mrągowską bramką. Po zamieszaniu w "szesnastce" Łukasz Michałowski tak niefortunnie trafił w futbolówkę, że ta uderzyła w poprzeczkę własnej bramki. W 28. minucie Łukasz Kuśnierz strzelił z rzutu wolnego z 35 metrów minimalnie nad poprzeczką. Osiem minut przed końcem pierwszej części gry boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić zawodnik gości Jakub Urbański.

 

 

W 52. minucie Rosoliński w trudnej sytuacji strzelał na bramkę Unii, lecz piłka minimalnie przeleciała obok słupka. Chwilę potem Szafek dobrze interweniował po strzale z rzutu wolnego z 17 metrów Michałowskiego. W 56. minucie Łukasz Luliński przejął piłkę na 30 metrze, wpadł z nią w pole karne, oddał strzał, który w dobrym stylu obronił Marcińczyk. Osiem minut później Michałowski podał z wolnego do Kuśnierza, ten zagrał do Gołębiowskiego, który odegrał mu na wolne pole. Ten będąc w polu karnym podał do wbiegającego Mateusza Skonieczki, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola. W 70. minucie kolejną dobrą interwencję zanotował Marcińczyk, tym razem wybił na róg mocne uderzenie zza pola karnego Lulińskiego. Pięć minut przed końcem meczu Kuśnierz zagrał w tempo do Mateusza Barszczewskiego, ten popędził z piłką i z pięciu metrów trafił wprost w bramkarza. W 87. minucie Kamil Kozłowski sfaulował w "szesnastce" Kuśnierza, a "jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Michałowski.

 

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk - 6. Damian Glinka, 3. Tomasz Jaroszewski, 5. Łukasz Michałowski, 99. Konrad Rusiecki ŻK - 14. Dariusz Gołębiowski (67, 88. Piotr Wypniewski), 11. Mateusz Barszczewski ŻK. 8. Kamil Skrzęta, 10. Łukasz Kuśnierz, 2. Patryk Rosoliński (90, 15. Marcin Spirydon) - 22. Mateusz Skonieczka (90, 69. Rafał Kudlak).


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
71

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
60

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
55

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
52

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
46

7
MKS Korsze
MKS Korsze
39

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

9
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
36

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
29

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
22

13
Unia Susz
Unia Susz
22

14
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
14

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
12

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0