Concordia lepsza od Mrągowii

Mrągowia Mrągowo przegrała z liderującą w tabeli Concordią Elbląg 1:2 (0:2). Honorowego gola dla "żółto-czarnych" zdobył Sebastian Kowalski.

Przed meczem pamiątkowy proporczyk z okazji akcji "100 meczów na 100-lecie PZPN" z rąk Szymona Tomasika z PZPN odebrał prezes klubu Jan Łuński.

Od początku przewagę na boisku osiągnęli piłkarze Concordii. W 10. minucie Michał Marcińczyk wybił na rzut rożny piłkę uderzoną głową z bliskiej odległości przez Edila. W odpowiedzi zza pola karnego uderzył Łukasz Kuśnierz, ale Mateusz Złotogórski dobrze interweniował. Kolejną groźną sytuację mieli goście w 12. minucie, ale Dominik Pawłowski strzelił tuż obok słupka. Trzy minuty później Marcińczyk najpierw obronił strzał z rzutu wolnego Sebastiana Tomczuka, a później poradził sobie z dobitką Patrycjusza Malanowskiego. W 23. minucie szybką kontrę przeprowadzili przyjezdni. Adam Skierkowski podał do niekrytego Sebastiana Tomczuka, ten przebiegł z piłką kilka metrów, wpadł w pole karne i strzałem przy dalszym słupku pokonał Marcińczyka. W odpowiedzi Kuśnierz uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad bramką. W 28. minucie Radosław Lenart dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, Malanowski przedłużył jej lot i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza "żółto-czarnych". Sześć minut później Konrad Rusiecki stracił piłkę, po czym sfaulował w polu karnym Pawłowskiego. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Edil, ale strzelił obok słupka.

W drugiej połowie inicjatywę na boisku przejęli mrągowianie, którzy od 50. minuty grali z przewagę jednego zawodnika. Pawłowski w krótkim czasie dwukrotnie sfaulował Patryka Rosolińskiego i sędzia Wojciech Krztoń pokazał mu drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Chwilę potem świetną interwencją nogami popisał się Złotogórski po strzale Dariusza Gołębiowskiego. W dalszej części meczu dwie dobre okazje miał Kuśnierz, jednak najpierw w dobrej sytuacji strzelił wysoko nad bramką, a w kolejnej trafił w słupek. W 80. minucie Kuśnierz dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym zachował się Sebastian Kowalski i strzałem głową umieścił ją w bramce. Tuż przed końcem meczu mocne uderzenie Mateusza Skonieczki przeleciało obok słupka.

- Trzeba powiedzieć, że zrobiliśmy w tym meczu dużo. To było bardzo emocjonujące spotkanie. Wydawało się, że po pierwszej połowie jest po meczu, ale pokazaliśmy charakter. W drugiej części obraz gry się zupełnie zmienił. Pewnie dlatego, że zagraliśmy mądrze, zmusiliśmy przeciwnika do fauli i grali w osłabieniu. Można zejść z boiska z podniesionym czołem, mimo porażki, bo walczyliśmy do końca. Pozostaje niedosyt, bo czuliśmy, że mogliśmy im urwać punkty. Brawa dla zespołu za stawienie czoła rywalowi, który w przyszłym sezonie zagra ligę wyżej - podsumował trener Tomasz Aziewicz.

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk - 7. Sebastian Kowalski, 3. Tomasz Jaroszewski, 5. Łukasz Michałowski ŻK, 99. Konrad Rusiecki (46, 6. Damian Glinka) - 14. Dariusz Gołębiowski (76, 15. Marcin Spirydon), 8. Kamil Skrzęta, 88. Piotr Wypniewski, 10. Łukasz Kuśnierz, 2. Patryk Rosoliński - 22. Mateusz Skonieczka.