Newsy
Mrągowia wygrywa w Braniewie


Mrągowia Mrągowo wygrała w wyjazdowym meczu forBET IV ligi z Zatoką Braniewo 3:2 (1:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Sebastian Kowalski, Kamil Skrzęta i Marcin Spirydon.

Trzy punkty cieszą tym bardziej, że mrągowianie wygrali w Braniewie ostatni raz blisko osiem lat temu - 27 sierpnia 2011 r.

Pierwsza groźna akcja w meczu i pierwszy gol. Gospodarze szybko rozegrali aut, Łukasz Wolak wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Piotra Lewandowskiego, a ten huknął nie do obrony. W 16. minucie Mateusz Barszczewski dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego w "szesnastkę", tam najwyżej wyskoczył Sebastian Kowalski i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Jedenaście minut później Łukasz Kuśnierz wrzucił piłkę z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Kamil Skrzęta, jednak uderzył obok słupka. W 30. minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję, którą w ostatniej chwili zablokował Tomasz Jaroszewski i uchronił Mrągowię przed stratą bramki. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Kuśnierz trafił z wolnego w poprzeczkę.

 

 

W 53. minucie Bogdan Wieliczko uprzedził Damiana Glinkę, oddał mocny strzał na bramkę. Michał Marcińczyk odbił piłkę przed siebie, doszedł do niej Wolak i skierował do bramki. Na odpowiedź Mrągowii czekaliśmy osiem minut. Barszczewski dograł piłkę z rzutu wolnego w "szesnastkę", a tam Skrzęta strzałem głową doprowadził do wyrównania. W 67. minucie zza pola karnego uderzał Patryk Rosoliński, ale Antoni Mućka nie miał problemów z interwencją. Sześć minut później Łukasz Michałowski zagrał długą piłkę, po błędzie bramkarza gospodarzy przejął ją Kuśnierz i podał do nieobstawionego Marcina Spirydona, który wpakował ją do pustej bramki. W końcówce swoje sytuacje mieli jeszcze Kuśnierz i Rafał Kudlak, ale strzelali niecelnie. Z kolei w drużynie Zatoki, po zamieszaniu w polu karnym, Wojciech Kimso strzelił głową w spojenie.

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk - 7. Sebastian Kowalski, 3. Tomasz Jaroszewski, 5. Łukasz Michałowski, 6. Damian Glinka - 14. Dariusz Gołębiowski ŻK (67, 15. Marcin Spirydon), 8. Kamil Skrzęta, 88. Piotr Wypniewski ŻK (76, 55. Wiktor Abramczyk), 10. Łukasz Kuśnierz (90, 16. Konrad Kowalewski), 2. Patryk Rosoliński (79, 69. Rafał Kudlak) - 11. Mateusz Barszczewski.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0