Newsy
Mrągowia wygrywa w Braniewie


Mrągowia Mrągowo wygrała w wyjazdowym meczu forBET IV ligi z Zatoką Braniewo 3:2 (1:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Sebastian Kowalski, Kamil Skrzęta i Marcin Spirydon.

Trzy punkty cieszą tym bardziej, że mrągowianie wygrali w Braniewie ostatni raz blisko osiem lat temu - 27 sierpnia 2011 r.

Pierwsza groźna akcja w meczu i pierwszy gol. Gospodarze szybko rozegrali aut, Łukasz Wolak wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Piotra Lewandowskiego, a ten huknął nie do obrony. W 16. minucie Mateusz Barszczewski dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego w "szesnastkę", tam najwyżej wyskoczył Sebastian Kowalski i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Jedenaście minut później Łukasz Kuśnierz wrzucił piłkę z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Kamil Skrzęta, jednak uderzył obok słupka. W 30. minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję, którą w ostatniej chwili zablokował Tomasz Jaroszewski i uchronił Mrągowię przed stratą bramki. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Kuśnierz trafił z wolnego w poprzeczkę.

 

 

W 53. minucie Bogdan Wieliczko uprzedził Damiana Glinkę, oddał mocny strzał na bramkę. Michał Marcińczyk odbił piłkę przed siebie, doszedł do niej Wolak i skierował do bramki. Na odpowiedź Mrągowii czekaliśmy osiem minut. Barszczewski dograł piłkę z rzutu wolnego w "szesnastkę", a tam Skrzęta strzałem głową doprowadził do wyrównania. W 67. minucie zza pola karnego uderzał Patryk Rosoliński, ale Antoni Mućka nie miał problemów z interwencją. Sześć minut później Łukasz Michałowski zagrał długą piłkę, po błędzie bramkarza gospodarzy przejął ją Kuśnierz i podał do nieobstawionego Marcina Spirydona, który wpakował ją do pustej bramki. W końcówce swoje sytuacje mieli jeszcze Kuśnierz i Rafał Kudlak, ale strzelali niecelnie. Z kolei w drużynie Zatoki, po zamieszaniu w polu karnym, Wojciech Kimso strzelił głową w spojenie.

Mrągowia: 12. Michał Marcińczyk - 7. Sebastian Kowalski, 3. Tomasz Jaroszewski, 5. Łukasz Michałowski, 6. Damian Glinka - 14. Dariusz Gołębiowski ŻK (67, 15. Marcin Spirydon), 8. Kamil Skrzęta, 88. Piotr Wypniewski ŻK (76, 55. Wiktor Abramczyk), 10. Łukasz Kuśnierz (90, 16. Konrad Kowalewski), 2. Patryk Rosoliński (79, 69. Rafał Kudlak) - 11. Mateusz Barszczewski.


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

2
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
24

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
22

4
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
21

5
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
21

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
19

7
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

8
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Mazur Ełk
Mazur Ełk
13

11
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
13

12
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
11

14
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
10

15
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
9

16
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
6

0 0 0 0 0 0 0