Mrągowia przegrała w Lubawie

Piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali w wyjazdowym meczu 28. kolejki forBET IV ligi z wiceliderem tabeli Motorem Lubawa 2:3 (2:1). Do bramki rywali trafiali Sebastian Kowalski i Łukasz Michałowski (z rzutu karnego). "Żółto-czarni" od 19. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką został ukarany Kamil Skrzęta.

Od początku groźniejsi na boisku byli mrągowianie. W 6. minucie Mateusz Skonieczka zagrał w tempo do Patryka Rosolińskiego, jednak w ostatniej chwili uprzedził go Piotr Sikora i zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później najlepiej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Sebastian Kowalski i strzałem głową zdobył bramkę. W 9. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w "szesnastce" gospodarzy. Pędzącego na bramkę Łukasza Kuśnierza sfaulował Sikora, a sędzia Mariusz Czyżewski uznał, że przewinienie popełnił... zawodnik Mrągowii. Siedem minut później gospodarze mieli rzut rożny. Piłkę na 20 metrze otrzymał Cezary Sobolewski, minął Damiana Glinkę i strzelił w stronę bramki. Futbolówka odbiła się od Łukasza Michałowskiego, myląc Marcina Marszałka, po czym wpadła do siatki. Chwilę później o piłkę w strefie środkowej walczyli Kamil Skrzęta i Miłosz Olejniczak. Sędzia przerwał grę i ku zdziwieniu wszystkich ukarał kapitana Mrągowii czerwoną kartką, a zawodnika gospodarzy żółtą. W 28. minucie Denys Diemiszew wygrał pojedynek z Tomaszem Jaroszewski, jednak mając przed sobą tylko Marszałka trafił w słupek. Trzy minuty później Arkadiusz Koprucki sfaulował w polu karnym Marcina Spirydona, arbiter bez wahania wskazał na "wapno", a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Łukasz Michałowski.

Od początku drugiej części gry piłkarze wicelidera ruszyli do ataku. Już chwilę po wznowieniu Mahamadou Bah w dobrej sytuacji strzelił obok słupka. W 50. minucie Roman Śnieżawski podał do nieobstawionego Diemiszewa, a ten uderzył w boczną siatkę. Chwilę potem gospodarze doprowadzili do wyrównania. Śnieżawski dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a niepilnowany w polu karnym Bah, strzałem głową z bliskiej odległości umieścił ją w siatce. Trzy minuty później fatalny błąd popełnił Jaroszewski, który dał sobie odebrać futbolówkę Miłoszowi Olejniczakowi przy linii końcowej boiska. Zawodnik Motoru zagrał ją wzdłuż bramki, gdzie Bah wpakował ją do siatki. Od tego momentu gospodarze cofnęli się do obrony. Grająca bardzo ambitnie Mrągowia, mimo osłabienia, próbowała atakować i stwarzać sobie sytuacje bramkowe, jednak dobrze w bramce spisywał się Sikora. Obronił m.in. trzy groźne uderzenia Kuśnierza.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski ŻK, 3. Tomasz Jaroszewski, 5. Łukasz Michałowski, 6. Damian Glinka (70, 88. Piotr Wypniewski) - 15. Marcin Spirydon (57, 55. Wiktor Abramczyk), 8. Kamil Skrzęta CZK 19', 11. Mateusz Barszczewski, 10. Łukasz Kuśnierz ŻK, 2. Patryk Rosoliński - 22. Mateusz Skonieczka.