Newsy
Nowe Miasto Lubawskie zdobyte


W przedostatniej kolejce forBET IV ligi Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył w 2. minucie Piotr Wypniewski.

Początek spotkania zdecydowanie należał do mrągowian. Chwilę po rozpoczęciu gry Patryk Rosoliński szybko wybił piłkę z autu do Łukasza Kuśnierza, ten mu odegrał, po czym zagrał w tempo do Piotra Wypniewskiego, który strzałem z szesnastu metrów zdobył gola. W 6. minucie Mateusz Barszczewski dośrodkował z rzutu rożnego, a nie kryty na piątym metrze Kamil Skrzęta strzelił nad bramką. Cztery minuty później Rosoliński podał do Kuśnierza, jednak jego uderzenie w bliższy róg dobrze obronił Jakub Lendzionowski. Chwilę później Rosoliński minął bramkarza, a zmierzającą do bramki futbolówkę wybił z linii bramkowej Błażej Radomski. W 15. minucie Lendzionowski w dobrym stylu obronił mocny strzał Damiana Glinki. Trzynaście minut później piłka uderzona z rzutu wolnego przez Grzegorza Domżalskiego odbiła się od poprzeczki. W 37. minucie "żółto-czarni" przeprowadzili szybką akcję, futbolówka w "szesnastce" trafiła do Barszczewskiego, jednak strzelił minimalnie obok słupka. W odpowiedzi mocno z 20 metrów uderzył Cezary Robaczewski, ale Marcin Marszałek na raty obronił jego strzał. Szybka odpowiedź mrągowian i Lendzionowski po raz kolejny dobrze interweniuje po groźnym strzale Rosolińskiego.

 

 

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część gry inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Dwie dobre sytuacje miał Łukasz Wietecha. Najpierw przegrał w sytuacji sam na sam z Marszałkiem, a następnie z metra nie trafił do bramki. W 54. minucie szybką akcję przeprowadzili mrągowianie. Dariusz Gołębiowski zagrał z prawej strony boiska w pole karne, tam piłka trafiła do Kuśnierz, lecz ten strzelił nad poprzeczką. Dwanaście minut później po zamieszaniu w "szesnastce" Mrągowii Wiktor Abramczyk wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 71. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Marcin Spirydon, jednak z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza. Chwilę potem Skrzęta głową uderzył nad bramką. Za moment Rosoliński zakończył indywidualną akcje strzałem w boczną siatkę. W 79. minucie Wypniewski uderzył futbolówkę z rzutu wolnego minimalnie obok dalszego słupka. Cztery minuty przed końcem swój udział w meczu zakończył wprowadzony dziewięć minut wcześniej Rafał Kudlak. Zamiast zdobyć gola, sfaulował rywala i sędzia Karol Rudziński bez wahania pokazał mu drugą żółtą kartkę.

 

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 14. Dariusz Gołębiowski, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 6. Damian Glinka - 15. Marcin Spirydon (77, 13. Rafał Kudlak ŻK + ŻK = CZK 86'), 8. Kamil Skrzęta, 7. Piotr Wypniewski, 10. Łukasz Kuśnierz, 20. Patryk Rosoliński - 17. Mateusz Barszczewski.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
83

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
66

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
65

4
GKS Wikielec
GKS Wikielec
62

5
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
55

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
49

7
MKS Korsze
MKS Korsze
48

8
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
42

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
39

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
38

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

12
Unia Susz
Unia Susz
27

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
27

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
23

15
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
16

16
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
11

0 0 0 0 0 0 0