Nowe Miasto Lubawskie zdobyte

W przedostatniej kolejce forBET IV ligi Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył w 2. minucie Piotr Wypniewski.

Początek spotkania zdecydowanie należał do mrągowian. Chwilę po rozpoczęciu gry Patryk Rosoliński szybko wybił piłkę z autu do Łukasza Kuśnierza, ten mu odegrał, po czym zagrał w tempo do Piotra Wypniewskiego, który strzałem z szesnastu metrów zdobył gola. W 6. minucie Mateusz Barszczewski dośrodkował z rzutu rożnego, a nie kryty na piątym metrze Kamil Skrzęta strzelił nad bramką. Cztery minuty później Rosoliński podał do Kuśnierza, jednak jego uderzenie w bliższy róg dobrze obronił Jakub Lendzionowski. Chwilę później Rosoliński minął bramkarza, a zmierzającą do bramki futbolówkę wybił z linii bramkowej Błażej Radomski. W 15. minucie Lendzionowski w dobrym stylu obronił mocny strzał Damiana Glinki. Trzynaście minut później piłka uderzona z rzutu wolnego przez Grzegorza Domżalskiego odbiła się od poprzeczki. W 37. minucie "żółto-czarni" przeprowadzili szybką akcję, futbolówka w "szesnastce" trafiła do Barszczewskiego, jednak strzelił minimalnie obok słupka. W odpowiedzi mocno z 20 metrów uderzył Cezary Robaczewski, ale Marcin Marszałek na raty obronił jego strzał. Szybka odpowiedź mrągowian i Lendzionowski po raz kolejny dobrze interweniuje po groźnym strzale Rosolińskiego.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część gry inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Dwie dobre sytuacje miał Łukasz Wietecha. Najpierw przegrał w sytuacji sam na sam z Marszałkiem, a następnie z metra nie trafił do bramki. W 54. minucie szybką akcję przeprowadzili mrągowianie. Dariusz Gołębiowski zagrał z prawej strony boiska w pole karne, tam piłka trafiła do Kuśnierz, lecz ten strzelił nad poprzeczką. Dwanaście minut później po zamieszaniu w "szesnastce" Mrągowii Wiktor Abramczyk wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 71. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Marcin Spirydon, jednak z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza. Chwilę potem Skrzęta głową uderzył nad bramką. Za moment Rosoliński zakończył indywidualną akcje strzałem w boczną siatkę. W 79. minucie Wypniewski uderzył futbolówkę z rzutu wolnego minimalnie obok dalszego słupka. Cztery minuty przed końcem swój udział w meczu zakończył wprowadzony dziewięć minut wcześniej Rafał Kudlak. Zamiast zdobyć gola, sfaulował rywala i sędzia Karol Rudziński bez wahania pokazał mu drugą żółtą kartkę.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 14. Dariusz Gołębiowski, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 6. Damian Glinka - 15. Marcin Spirydon (77, 13. Rafał Kudlak ŻK + ŻK = CZK 86'), 8. Kamil Skrzęta, 7. Piotr Wypniewski, 10. Łukasz Kuśnierz, 20. Patryk Rosoliński - 17. Mateusz Barszczewski.