Mrągowia wygrywa na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2018/19 forBET IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali na wyjeździe z Czarnymi Olecko 3:0 (2:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Kamil Skrzęta, Patryk Rosoliński i Łukasz Kuśnierz. Mrągowianie sezon zakończyli na piątym miejscu z dorobkiem 55 punktów.

Pierwszą dobrą sytuację w meczu mieli gospodarze. W 20. minucie Dawid Skalski zagrał z lewej strony do niepilnowanego w "szesnastce" Kamila Stawieckiego, ale ten uderzył obok słupka. Sześć minut później piłkę na 30 metrze stracił Łukasz Kuśnierz, przejął ją Jakub Kozłowski, po czym strzelił nad bramką. W 33. minucie indywidualną akcję przeprowadził Sebastian Kowalski, jednak w ostatniej chwili jego strzał na rzut rożny wybił Maciej Cichocki. Trzy minuty później Marcin Grygo świetnie interweniował po strzale z rzutu wolnego z 17 metrów Piotra Wypniewskiego. W 38. minucie najlepiej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Kamil Skrzęta i posłał piłkę do bramki. Trzy minuty później Mateusz Barszczewski podał futbolówkę z prawej strony do Patryka Rosolińskiego, ten ograł rywalem i pięknym strzałem zza pola karnego pokonał golkipera rywali.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy mocno zza "szesnastki" uderzył Kuśnierz, ale jeszcze lepiej interweniował Grygo. W 54. minucie dwie kapitalne obrony zaliczył Michał Marcińczyk. Najpierw wybił na rzut rożny mocny strzał Mateusz Dzięgielewskiego, a chwilę potem obronił uderzenie z metra Stawieckiego. W kolejnych minutach niewiele się działo, aż do momentu kiedy gospodarze wybili dwukrotnie piłkę z linii bramkowej po strzale głową Wiktora Abramczyka i dobitce Rosolińskiego. W 84. minucie Kuśnierz wrzucił piłkę w pole karne, a Marcin Marszałek, który w tym meczu zagrał w polu, strzałem ze "szczupaka" posłał ją obok słupka. Wynik meczu na 3:0 ustalił minutę przed końcem spotkania Kuśnierz, który po zagraniu od Skrzęty, znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Po raz ostatni w mrągowskim zespole zagrał Robert Bumbul, który po tym sezonie zakończył granie w piłkę.

Mrągowia: 72. Michał Marcińczyk - 7. Sebastian Kowalski ŻK, 55. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 6. Damian Glinka - 14. Dariusz Gołębiowski, (59, 69. Rafał Kudlak), 8. Kamil Skrzęta, 88. Piotr Wypniewski (73, 4. Robert Bumbul), 10. Łukasz Kuśnierz ŻK, 11. Mateusz Barszczewski - 2. Patryk Rosoliński (82, 3. Marcin Marszałek).