Newsy
Dobry początek Mrągowii


Udanie sezon 2019/20 w IV lidze rozpoczęli piłkarze Mrągowii Mrągowo. "Żółto-czarni" wygrali w wyjazdowym meczu z Tęczą Biskupiec 6:1 (3:0), a gole zdobyli Filip Wójcik, Piotr Wypniewski, Dariusz Gołębiowski, Mateusz Barszczewski, Maciej Balcerzak i Kamil Skrzęta, dla rywali trafił Rafał Ocias.

Od początku spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. W 9. minucie Przemysław Rybkiewicz zagrał prostopadle do Rafała Dzierbickiego, ten wpadł w pole karne, mocno strzelił w bliższy róg, ale dobrze interweniował Marcin Marszałek. Trzy minuty później Szymon Chrzanowski podał piłkę do Dzierbickiego, ten popędził z nią w kierunku bramki, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Piotra Dominika. W 16. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał w "szesnastkę" do Mateusza Barszczewskiego, ten odwrócił się z futbolówką, mocno huknął na bramkę, ale Marceli Łukasiak dobrze interweniował. Chwilę potem piłka znalazła się pod nogami Dominika, który z 30 metrów strzelił minimalnie obok słupka. Dwie minuty później Łukasiak wybił futbolówkę na rzut rożny, która leciała w okienko bramki, po strzale Kuśnierza z 20 metrów z rzutu wolnego. A chwilę wcześniej ten sam trafił w boczną siatkę. Po kornerze powstało zamieszanie w "szesnastce", gdzie ostatecznie Kuśnierz uderzył futbolówkę przewrotką obok słupka. W 28. minucie Kamil Skrzęta zagrał diagonalnie do Filipa Wójcika, ten ograł z lewej strony Kamila Orzoła, wpadł w pole karne i pewnym strzałem zdobył bramkę. Chwilę potem w znakomitej sytuacji znalazł się Kuśnierz, jednak jego mocne uderzenie z 6 metrów intuicyjnie obronił Łukasiak. W 37. minucie Marszałek uratował "żółto-czarnych" przed stratą bramki. Piłkę na piątym metrze otrzymał Dzierbicki, strzelił w dalszy róg, ale nasz golkiper nogą wybił futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi Dominik uderzył mocno na bramkę Tęczy, ale po raz kolejny dobrze interweniował golkiper z Biskupca. W 42. minucie Wójcik zagrał dokładnie piłkę do znajdującego się w polu karnym Piotra Wypniewskiego, ten odwrócił się i pięknym strzałem podwyższył prowadzenie. Tuż przed przerwą Barszczewski podał w tempo do Dariusza Gołębiowskiego, a ten strzałem z lewej nogi w dalszy róg bramki pokonał Łukasiaka.

 

 

Drugą część spotkania dobrze mogli rozpocząć gospodarze, jednak po raz kolejny świetnie w bramce spisał się Marszałek, broniąc mocny strzał Dzierbickiego. W 48. minucie piłka uderzona z rzutu wolnego przez Kuśnierza poleciała nad poprzeczką. W 56. minucie Wojciech Żęgota sfaulował w polu karnym Radosława Saramaka, sędzia Dawid Wiśniewski wskazał na "jedenasty" metr, do futbolówki podszedł Rybkiewicz, strzelił w lewy róg, Marszałek wyczuł jego intencję i w świetnym stylu obronił piłkę. Cztery minuty później Kuśnierz zagrał w tempo do Barszczewskiego, ten przebiegł z futbolówką kilkanaście metrów, po czym zdobył czwartego gola dla "żółto-czarnych". W 64. minucie Wiktor Abramczyk minął się z piłką, ta trafiła do Dzierbickiego, ten wpadł w "szesnastkę", po czym wycofał do Rafała Ociasa, który mocnym strzałem pokonał Marszałka. Chwilę potem szybką akcję przeprowadzili mrągowianie. Kuśnierz popędził na bramkę, zagrał na wolne pole do Macieja Balcerzaka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Wynik meczu w 88. minucie, po dośrodkowaniu Żęgoty z rzutu rożnego, ustalił strzałem głową Skrzęta.

W meczu z Tęczą po raz setny w ligowym spotkaniu w mrągowskim zespole wystąpił Łukasz Michałowski.

 

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek - 18. Piotr Dominik, 14. Wiktor Abramczyk (83, 4. Cezary Trzebiński), 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota - 7. Dariusz Gołębiowski (68, 66. Rafał Kudlak), 8. Kamil Skrzęta, 77. Piotr Wypniewski (84, 44. Filip Chorążewicz), 10. Łukasz Kuśnierz (65, 21. Piotr Błędowski), 2. Filip Wójcik (78, 6. Damian Glinka) - 11. Mateusz Barszczewski (63, 15. Maciej Balcerzak).

 

fot. Tęcza Biskupiec


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0